
Voor je dreumes tippen we het grappige, zomerse ’Ik ga!’ van Matthieu Maudet dat werd gepubliceerd bij uitgeverij Leopold. Is dit een boekje dat mee op vakantie kan?
Vlot karaktertje
Eindelijk weet het vogeltje het zeker: ‘Ik ga!’ Vastbesloten springt de vlot getekende fladderaar z’n nestje uit. Hij is er klaar mee: ‘En nu weet ik het zeker… ik ga!’ luidt de eerste zin. Mama vindt het ook tijd, ze geeft hem een trui mee. Van papa mag hij al lang opblijven: hij krijgt een zaklamp van mee: ‘Voor als je laat terugkomt.’ Oma geeft koekjes, opa een pet en z’n zusje een fijn leesboek.
Verrassend einde (spoiler!)
Wat vooral goed gelukt is aan dit boekje: het einde. Waar het pagina’s lang lijkt alsof het hoofdpersonage op reis gaat, het begin van een avontuurlijk vogelbestaan, brengt de laatste dubbele pagina van het hardkartonnen, vierkanten boekje hem… naar de wc. Het potje is zijn doel! En door al die leuke spulletjes die hij gekregen heeft, is hij daar voorlopig nog niet weg.
‘Ik ga!’ van Matthieu Maudet is onze boekentip voor je dreumes van juli/augustus 2020.
Grappig en leerzaam. Vanaf 1 jaar. ⭐⭐⭐⭐⭐