Een jurk met zakken
Een jurk met zakken

Tante Augusta neemt Lucy op haar verjaardag mee naar de Wereldberoemde Boetiek voor een nieuwe jurk. Die zijn er te kust en te keur.
Het moderne prentenboek Een jurk met zakken van Lily Murray en Jenny Lovlie (uitgeverij Lemniscaat) is BoekStarts Keuze voor maart 2023.
Voor kleuters vanaf 4 jaar.
-
Zelf kiezen
Lucy krijgt de ene na de andere prinsessenjurk aangemeten, de een nog wolkeriger en rozer dan de andere. Maar Lucy ziet er steeds minder blij uit… Ze wil een jurk met zakken! Die is handig voor alle schatten die ze onderweg verzamelt. Kleine beestjes, schelpjes of een handje dril… Op de grote zacht gekleurde illustraties vol details is veel te zien: dat is fijn samen genieten.
-
Stoer of stil?
Is jouw kleuter ook zo’n stoer meisje? Of juist een wat stillere jongen? Lees dan samen boeken die niet rolbevestigend zijn. Bijvoorbeeld Niet roze van Floortje de Backer en Michiel van Thillo, Julian is een zeemeermin van Jessica Love of Er was eens een koe van Pim Lammers en Marije Tolman.
-
Leespluim mei 2023
De Leespluim van mei 2023 is toegekend aan Een jurk met zakken. De Sardes-Leespluim is een bekroning van kwalitatief goede en veelzijdig bruikbare (prenten)boeken voor jonge kinderen (0-6 jaar) om hen te prikkelen tot lezen en hun leesplezier en taalvaardigheid te bevorderen.
Lees hier het juryrapport en/of download de activiteiten bij dit prentenboek: Winnaars Leespluim 2023.
Lily Murray | Jenny Løvlie
Een jurk met zakken
Lucy mag een jurk uitzoeken voor haar verjaardag. Ze wil geen gewone jurk, ze wil een jurk met zakken voor al haar avonturen buitenshuis. Prentenboek met gekleurde illustraties. Vanaf ca. 4 jaar.